Kolory odpowiednie dla znaków zodiaku

Astrolodzy dzielą znaki zodiaku na cztery grupy związane z żywiołami wody, ziemi, powietrza i ognia. Grupy znaków zodiaku mają według astrologii przypisany odpowiedni kolor, który najbardziej do nich pasuje. Poszczególne barwy najlepiej odpowiadają ich charakterom. Warto zawsze mieć przy sobie jakiś drobiazg w danym kolorze a także dbać o obecność konkretnej barwy w naszym codziennym otoczeniu. Astrolodzy twierdzą, że otaczanie się odpowiednimi dla naszego żywiołu kolorami przynosi szczęście i tak potrzebną w życiu każdego człowieka energię. Bardzo korzystne jest otaczanie się świecami w barwie polecanej dla naszej grupy znaków zodiaku. Dzięki świecom Deccoro przyswajać będziecie odpowiedni dla Was kolor, zyskując w ten sposób wszystkie jego pozytywne właściwości.

Do grupy znaków wodnych należą Rak, Skorpion i Ryby. Cechy tych znaków to uczuciowość, wrażliwość, subtelność, dobra pamięć oraz praktyczność. Rak postępuje pod wpływem uczuć. Ceni związki rodzinne, ognisko domowe. Ważna jest dla niego jego własność. Cechy Raka to obowiązkowość, ambicja oraz dobra pamięć. Rak umie prowadzić interesy, nieraz z wielkim nakładem poświęcenia, samozaparcia i ambicji. Skorpion jest osobą wytrwałą, stanowczą, ambitną, pilną i przenikliwą. Jest stały w swoich poglądach i przywiązaniach. Niepohamowany pęd do zgłębiania tajemnic prowadzi do wielkiej ciekawości i wynalazczości Skorpionów. Ryby są spokojne, wyrozumiałe, religijne, uczynne i przywiązane do harmonijnych okoliczności życiowych. Są tolerancyjne, umieją przystosować się do okoliczności. Mają bujną wyobraźnię. Potrafią poświęcać się dla interesów zarówno swoich jak i cudzych. Kolorem korzystnym dla znaków wodnych jest zielony.

Do grupy znaków ziemnych należą Byk, Panna i Koziorożec. Cechy tych znaków to praktyczność, chęć realizacji konkretnych celów, dążenie do stworzenia trwałych podstaw egzystencji. Pragnienie posiadania wspiera wytrwałość, cierpliwość, mądrość i ostrożność. Byk lubi używać świata. Dąży do przeżyć artystycznych. Byki cechują talenty muzyczne i artystyczne, dobry smak, poczucie piękna oraz praktyczność. Skłonności, poglądy i uczucia Byka są trwałe. Byki wyróżnia także dbałość o sprawy finansowe. Panna posiada uzdolnienia praktyczne, rzemieślnicze. Osoby spod tego znaku są ostrożne, przezorne, krytyczne i dokładne. Dążą do analizowania zjawisk świata zewnętrznego, są ciekawskie. Panna umie przystosować się do okoliczności i potrafi pokojowo rozwiązywać konflikty. Koziorożec jest praktyczny, gospodarny, wytrwały oraz posiada talent organizacyjny. Uczucia i myśli są u Koziorożca usunięte na plan dalszy. Jego sposób postępowania jest zwykle ostrożny i dyplomatyczny. U Koziorożca praktyczność wyraża w organizacji przedsięwzięć gospodarczych oraz zarządzaniu nimi. Kolorem korzystnym dla znaków ziemnych jest pomarańczowy.

Do grupy znaków powietrznych zaliczają się Bliźnięta, Waga i Wodnik. Ludzie należący do tej grupy są postępowi oraz rozwijają swój intelekt. Ważne są dla nich relacje międzyludzkie. Posiadają uzdolnienia artystyczne i wysoki poziom kultury. Są pionierami w wielu dziedzinach Bliźnięta są osobami wszechstronnymi umysłowo. Szybkość orientacji, sprawność, uzdolnienia matematyczne, językowe i literackie są zaletami Bliźniąt. Są one towarzyskie, uwielbiają rozmawiać i żartować. Posiadają umiejętność przystosowywania się do nowych warunków życia. Wodnik jest uczuciowy. Szuka przyjaciół, jest towarzyski i uprzejmy. U Wodników rozwinięte są zdolności psychologiczne i umiejętność przenikania charakterów ludzkich. Wodnik tworzy ciągle nowe projekty i plany, wskutek czego jest zwolennikiem nowoczesności i przeprowadzania reform. Waga jest znakiem posiadającym uzdolnienia w dziedzinach sztuki, poczucie piękna i zmysł dekoracyjny. Potrafi ugodowo rozwiązywać konflikty. Na plan pierwszy w życiu i dążeniach Wagi wysuwa się poszukiwanie harmonijnego otoczenia, przyjaciół i przyjemności. Kolorem korzystnym dla znaków powietrznych jest niebieski.

Do grupy znaków ognistych zaliczają się Baran, Lew i Strzelec. Chcą one oddziaływać na świat zewnętrzny i zarządzać. Są śmiałe i zdecydowane. Pod znakiem Barana rodzą się ludzie czynu, którzy nie zajmują się teoretycznym rozważaniem i nie roztkliwiają się, lecz przystępują bezpośrednio do pracy i starają się ją wykonać jak najszybciej. Barana cechuje wiara w siebie i wola, zwalczająca wszelkie przeszkody oraz energia, zmuszająca okoliczności i ludzi do ustępowania. Lew posiada zdolności przywódcze, autorytet oraz umiejętność psychologicznego oddziaływania na innych. Bardzo silnie rozwija się u Lwa optymizm, poczucie swych sił, wspaniałomyślność, szlachetność i szczerość. Wszelkiego rodzaju przyjemności, emocje i przeżycia dające poczucie potęgi odgrywają w życiu Lwów ważną rolę. Strzelce interesują się nauką oraz posiadają łatwość nauki języków obcych. Nadają się też na podróżników. Posiadają zamiłowania sportowe. Mają rozwinięte poczucie sprawiedliwości. Kolorem korzystnym dla znaków ognistych jest czerwony.

Zobacz również: Właściwości kolorów Kolory we wnętrzuKoloroterapia Kolory odpowiadające czakrom